Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Gelibolu’da 3 Kilometrelik Su Hattı Yenileniyor

Gelibolu’da 3 Kilometrelik Su Hattı Yenileniyor

Çanakkale?nin Gelibolu ilçesinde belediye, şehre su veren hatlardan Münipbey drenajı ile 2 bin metreküplük ana depo arasındaki hattı yeniliyor.

Çalışmanın tamamlanmasıyla üç kilometreyi bulan, yıllar içinde yorulan 150?lik asbest ve pik borular sağlıklı, uzun ömürlü Polietilen ile yenilenecek.

Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar, yenileme çalışmalarının yapıldığı bölgenin önemine değinerek, ?Su şehre en son Fındıklı yolu üzerinde bulunan ana depodan ulaştırılıyor. Karainebeyli tesisi, Kaynarca, arıtma tesisleri ve Münipbey drenajından ne kadar su basılırsa basılsın bu hattaki borular eskidiğinden sürekli sorunlar yaşanıyor. Şehir merkezinde özellikle yaz mevsiminde yaşanan susuzluğun temel nedeni değişimini yapacağımız bu hattan kaynaklanıyor. Burada yapılacak çalışmayı bir ay gibi bir süre içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz? dedi.

Diğer yandan çalışmada kullanılacak malzeme, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri tarafından teslim alındı.

İHA

Filtreler:

Yorumunuz