Gelibolu’da 7 Bin Metrelik Yeni Kanalizasyon Hattı

Gelibolu’da 7 Bin Metrelik Yeni Kanalizasyon Hattı
21 Ekim 2014

48 bin eşdeğer nüfusa uygun olarak planlanan Gelibolu Atıksu Arıtma Tesisi Projesi kapsamında, atık suları taşıyacak terfi hatlarının oluşturulmasının ardından 7 bin metrelik yeni kanalizasyon hattının yapımına başlanıldı.

Projenin kısmi kanalizasyon inşaatı işi doğrultusunda üç etap halinde gerçekleştirilecek olan 7 bin metrelik yeni kanalizasyon hattının birinci etap çalışması Yazıcızade Mahallesi Sarmaşıklı mevkiinden başladı. Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ın yerinde incelediği çalışma programı ile ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kanalizasyon hatlarının yapılması işinde Yazıcızade Mahallesi’nde bin 900 metre kanalizasyon hattı ve Hoca Hamza Mahallesi’nde 3 bin metre kanalizasyon hattı, 300 mm çapındaki HDPE (Koruge) boru ile yapılacaktır. İş kapsamında parsel bağlantıları da bulunmaktadır. Çalışmanın üçüncü etabı sahil yolu kanalizasyon hatlarının yapılması işidir. Burada birinci bölümde yaklaşık olarak bin 100 metre kanalizasyon hattı, 300 mm HDPE (Koruge) boru ile gerçekleştirilecektir. İkinci bölümde yaklaşık olarak bin metrelik kanalizasyon hattı 500 mm HDPE (Koruge) boru ile yapılacaktır. Bu son etap çalışmalarında da parsel bağlantıları da bulunmaktadır”

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir