Gelibolu’da Ana Su İsale Hattında Yapılan Çalışmalar Tamamlandı

Gelibolu’da Ana Su İsale Hattında Yapılan Çalışmalar Tamamlandı
21 Haziran 2013

Gelibolu’nun su ihtiyacını karşılayan ana isale hattında yapılan çalışmaların başarıyla tamamlandığı bildirildi. 24 saat boyunca ara verilmeden sürdürülen çalışmada, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü personeli ile tüm iş makinelerinin bölgeye seferber edildiği belirtildi.

Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar’ın Gelibolu Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerinin Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin altında bulunan bölgede gerçekleştirdiği çalışmayı sabahın ilk ışıklarına kadar yerinde incelediği belirtilen Başkan Özacar, acil eylem planı çerçevesinde yapılan çalışma ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Şehir girişinde bulunan akaryakıt istasyonu içinden de geçen, ana yolun altında kalan 350 mm çelik ve 400 mm asbest hat, duble yol çalışmaları esnasında üzerinde çalışan yüksek tonajlı ağır iş makinalarının etkisi ile tamir edilemez duruma gelmiştir. Bu nedenle ekiplerimiz tarafından 500 mm çapında yaklaşık 380 metre uzunluğunda polietilen boru ile by pass çalışması yapılmıştır”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir