Gelibolu’da Atletizm Yarışması Nefes Kesti

Gelibolu’da Atletizm Yarışması Nefes Kesti
21 Nisan 2009

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile Çanakkale?nin Gelibolu ilçesinde atletizm yarışmaları düzenlendi.

İlköğretim okulları arasında düzenlenen atletizm yarışmaları 4 kategori de yapıldı. İlk kategoride, bin 200 metre küçük kızlar yarıştı. Bu kategoride birinciliği 75. Yıl İlköğretim Okulu?ndan Melis Akdağ kazanırken, Sinem Özdil ikinci ve İrem Ceren Akan da üçüncü oldu. Takım halinde ise, Orgeneral Eşref Bitlis İlköğretim okulu birinci oldu.
İkinci kategoride ise, bin 500 metrede erkekler yarıştı. Birinciliği Mertcan Ergül kazanırken, Yalçın Kurtaran ikinci ve Anıl Ülküseven de üçüncü oldu. Takım sıralamasında Hakimiyeti Milliye birinci oldu.

Yıldız Kızlar 2 bin metrede oldukça çekişmeli geçen yarışmada, İlkay Polat birinci, Yağmur Aydoğan ikinci ve Melek Bağcı üçüncü oldu. Takım sıralamasında ise 75. Yıl İlköğretim Okulu birinciliği elde etti. 3 bin metre Yıldız Erkekler yarışında Gürkan Güngör birinci, Mert Coşkun ikinci ve Çağatay Kurtaran üçüncü olurken, takım halinde de Hakimiyet Okulu ilk sırada yer aldı.

Yarışmalardan sonra dereceye giren öğrencilere Gelibolu Kaymakamı Adnan Çakıroğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Haki Mutlu tarafından ödülleri verildi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir