Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Gelibolu’da Balık Bereketi

Gelibolu’da Balık Bereketi

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde bir balıkçının ağlarına çeşitli türden çok sayıda balık takıldı.

Gelibolu’da balıkçılık yapan Barbaros Denizhan, “Barbaros Reis” adlı teknesi ile önceki gece denize açıldı. Ağlarını Marmara Denizi Doğanaslan mevkiinde denize bırakan Denizhan, birkaç saat sonra tekneye çekerken gözlerine inanamadı. Çektiği ağa; 2 adet 6 kiloluk Torik, 280 kilo Çinekop, 190 çift Palamut, 450 adet Lüfer, 1 adet de 400 kiloluk Camgöz cinsi köpek balığı yakalandığını gören Denizhan’ın gözleri sevinçle doldu. Denizhan, yakaladığı balıkları daha sonra ilçedeki bir balıkçıya sattı.

Meral Balıkçılık isimli iş yerinin yetkilisi Metin Vidinli, satın alınan balıkların bir kısmının Gelibolu’da, bir kısmının ise İstanbul’a gönderilerek satışa sunulacağını söyledi. Vidinli, Torik balığının tanesinin 45 YTL’den, Çinakop’un kilosunun 10 YTL’den, Lüfer’in tanesinin 7 YTL’den, Palamut’un tanesinin 5 ila 7 YTL’den satılacağını kaydetti.
İHA

Filtreler:

Yorumunuz