Gelibolu’da Başıboş Köpekler Kısırlaştırılıyor

Gelibolu’da Başıboş Köpekler Kısırlaştırılıyor
27 Ekim 2009

Çanakkale?nin Gelibolu ilçesinde belediyenin çalışmaları ile kısa sürede tamamlanan hayvan barınağında aşılama ve kısırlaştırma çalışmaları sürüyor.

Kapalı 18 odanın yanı sıra ameliyat ve muayene odası ile hayvanlar için gezinti alanı bulunan, 750 metrekare alan üzerine kurulu barınakta, hayvanların bakım, aşılama ve kısırlaştırılması rutin bir şekilde devam ediyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Gelibolu Belediyesi Veterineri Gökhan Kartal, barınağa ilk açıldığı günden itibaren 210 adet sokak köpeğinin getirildiğini belirterek, ?Aşılama ve küpeleme çalışmasının ardından bir bölüm hayvan isteyen vatandaşlarca sahiplenildi. Barınağımızda şuan 167 adet köpek bulunuyor. İlçemizdeki sokak köpekleri oluşturulan bir ekip tarafından toplanıyor? dedi.

Sokaklarda gezen sahipli köpeklerin bazen büyük sorun oluşturduğunu da belirten Kartal, ?Hayvan sahipleri, hayvanlarının sokakta başıboş gezmesini önlerlerse, sahipsiz hayvanların tespiti ve toplanması daha da kolaylaşacak. Barınakta, kısırlaştırma, kayıtlama çalışmalarımızın yanında kuduz, gençlik, iç-dış, parazit aşılarına devam ediyoruz ? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir