Gelibolu’da Belediye ile Belediye-İş Arasındaki Toplu Sözleşmede Mutlu Son

12 Mart 2014

Gelibolu Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında yürütülen toplu iş görüşmeleri mutlu sonla bitti, belediye ile sendika üçüncü kez iki yıllık sözleşme imzaladı.

97 işçiyi kapsayan, 15 Şubat 2013 ve 15 Şubat 2015 tarihleri arasındaki dönemde geçerli olacak sözleşmeyi Belediye Başkan Vekili Ahmet Nalbant ile Belediye-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Yüksel Özden birlikte imzaladı. İmzalanan sözleşme ile Gelibolu Belediyesi’nde çalışan işçilerin maaşına ilk yıl toplamda yüzde 13 oranında zam yapıldı. Encümen salonunda yapılan imza töreninde Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar, Belediye-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Yüksel Özden’in yanı sıra Meclis Üyeleri Orhan Tığ, Zafer Mete ile sendika yöneticileri ve temsilcileri de hazır bulundular.

İmza töreninde kısa bir konuşma yapan Belediye-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Yüksel Özden, “Emekçiler hak ettiği ücreti olanaklar içerisinde almıştır. İşçilerimizin maaş ve ikramiyelerini günü gününe veren emekçi dostu Gelibolu Belediyesi’ne, emeğe olan saygısıyla alın teri kurumadan işçinin haklarını veren Belediye Başkanı sayın Özacar’a teşekkür ediyor, sözleşmemizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Özden, Gelibolu Belediyesi ile yapılan görüşmelerden her zaman olduğu gibi olumlu sonuç aldıklarını, sözleşmenin Çanakkale bölgesinde hayat şartlarına en uygun sözleşmelerden biri olduğunu sözlerine ekledi.

Toplu sözleşme görüşmelerinde daha önce olduğu gibi sendika ile ortak bir uzlaşma yolunu bulduklarını tüm yardım ve ikramiyeler konularında gerekli anlaşmaya vardıklarını belirten Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar, “İlk yıl için yevmiye, yemek, yakacak ve diğer kalemlerle baraber yüzde 13, ikinci yıl için yüzde 17 artış oranında anlaşmaya varmış bulunuyoruz. Busözleşme hem bizim açımızdan, hem de işçilerimizin açısından çok iyi bir anlaşma olmuştur kanısındayım. Sendikal mücadele yalnızca ücrete endekslenmemeli, tüm çalışan arkadaşlarımız kenetlenerek üretime ve sosyal verimliliğe yönelik mücadele sergilemelidirler. Toplu sözleşmemiz tüm işçi arkadaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Belediye-İş Sendikası işyeri baş temsilcisi Mehmet Sancar da, toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşmaya vardıkları için mutlu olduklarını belirterek, Belediye Başkanı Özacar’a teşekkür ettiklerini bildirdi.

[gelibolu.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir