Gelibolu'da Ekonomik Kriz Toplantısı

Gelibolu'da Ekonomik Kriz Toplantısı
18 Mayıs 2009

Çanakkale?nin Gelibolu ilçesinde belediye ve esnaf tarafından ekonomik kriz toplantısı düzenlendi.

Hamzakoy mevkiindeki işadamları derneğinde düzenlenen toplantıya esnaflar büyük ilgi gösterirken, sorunlara çözümler arandı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, ekonomik krizde esnafın içine düştüğü ekonomik sıkıntıdan nasıl ve hangi tedbirler alınarak kurtulacağını tartışmak için böyle bir toplantı düzenlediklerini belirterek, ?Ekonomik kriz ortamında bulunan esnaflarımızın sorunlarını tek tek belirleyip onlara ne gibi çözüm yolları bulabiliriz bunları tartışmak istedik. Ne yapacaksak, ne karar alacaksak, birlikte alacağız ve bunları uygulayacağız. Gelibolu olarak hep geri gidiyoruz. Bizler ortak hareket etmezsek, birileri gelip elimizden alacak. Her şeyden önce ben sizleri dinlemek istiyorum. Çünkü Gelibolu?nun gelirinin harcanmasını içeri çekmek istiyoruz. Çarşıdaki düzenlemenin yapılabilmesi için sizlerin fikirlerini almak istiyorum. Öncelikle çarşı esnafı dükkanlarının temiz ve bakımlı olasını istiyorum? dedi.

Toplantıya katılan Gelibolu Esnaf Odası Başkanı Yusuf Çapkın ise yıllardır esnafın daha iyi iş yapabilmesi için yıllardır çözümler aradıklarını belirterek, ?Daha önceden Gelibolu?ya gelen araçlar hiç çarşıdan geçmeden arabalı vapura yönlendirilmişti. Biz bunlarla uğraşarak, trafiği çarşıya yönlendirdik. Esnaf arkadaşlarımıza da burada çok iş düşüyor. Özellikle arabalarını getirerek, dükkanlarının önlerine bırakıyorlar. Böyle yaptıklarından dolayı alış veriş yapmak için duranlara yer olmadığından müşterileri kaçırıyorlar. Arabalarını getirip dükkanların önüne bırakmasınlar. Birde çarşı esnafın dükkanlarının daha iyi korunabilmesi için esnafında katılımı ile çarşıya mobesa kameraları konulmalı? dedi.

Bu arada, esnaflardan gelen ?festival yapılacak mı?? sorusunu cevaplandıran Belediye Başkanı Mustafa Özacar, ?Festivale ayıracak ne zamanımız, ne de paramız var. Bu sene festival düşünmüyoruz. Çünkü öncelikle yapılması gereken bir sürü işimiz var. Bu para Gelibolu halkının parası, bunu boş yere kullanmam. Diğer konular ile olan sorunları da konuşarak çözeriz? dedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir