Gelibolu’da Katı Atık Tesisinde Sona Yaklaşıldı

Gelibolu’da Katı Atık Tesisinde Sona Yaklaşıldı
11 Aralık 2009

Dünya Bankası’ndan alınan kredi ile Kavaklıtepe köyünde yapımı devam edilen “Gelibolu Yarımadası Düzenli Katı Atık Depolama Tesisi Projesi”nde gerçekleşme oranı yüzde 97 seviyesine ulaştı.

Gelibolu-İstanbul yolu üzerinde bulunan mevcut vahşi çöp depolama işlemine son vermek amacıyla 90 bin 440 metrekarelik alan üzerinde gerçekleştirilen projede 300 metreküplük su deposunun bitirildiğini belirten yetkililer, ?Bu bölgede ayrıca saha betonları da tamamlandı. Depolama sahasının sızdırmazlığını sağlayan 28 bin 303 metrekare jeotekstil ve jeomembran örtü tabakası bitirildi. Yine LOT 1 tabanında 6 bin 500 metrekarelik alana drenaj çakılı serildi. Sızıntı suyu havuzunun platformu yapıldı. Bu bölümün boruları tamamlandı. Kontrol yollarının alt temel malzemesi serilen, aydınlatma direkleri ile çöp deponi alanını dış etkenlerden koruyacak çevre çiti direklerinin dikildiği tesisin bitirilmesi için ekiplerimiz seferber oldu? dedi.

Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar da belediye meclis üyeleri ile birlikte çalışmaları yerinde incelerken, Gelibolu Yarımadası?nın çevresel gelişimine büyük katkı sağlayacak tesisi teslim almak için gün saymaya başladı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir