Gelibolu’da Kermes ve Halk Oyunları Gösterisi

Gelibolu’da Kermes ve Halk Oyunları Gösterisi
16 Nisan 2010

Çanakkale?nin Gelibolu ilçesinde Turizm Haftası etkinlikleri kortej yürüyüşü, kermes ve halk oyunları gösterisi ile sona erdi.

Ticaret Meslek Lisesi tarafından gerçekleştirilen etkinlikte okul öğrencileri ve öğretmenleri ellerindeki dövizlerle Hamzakoy mevkiinden kermesin yapıldığı Atatürk Parkı?na kadar yürüdü. Törende bir konuşma yapan Okul Müdürü Selami Asan, Turizm Haftası?nın önemine dikkat çekerek, ?Okulumuz tarafından düzenlenen Turizm Haftası kutlamaları bugün yaptığımız etkinlikler ile sona eriyor. Turizm, ekonomiyi geliştirmesi, istihdam sağlaması, doğal, kültürel ve sosyal çevrenin korunmasındaki etkisi ve dış ödemeler dengesine olumlu katkıları nedeniyle ülkelerin kalkınmasında önemli yer tutuyor. Güleryüz turistler için tavsiye mektubudur. Turizm yolu, barış ve kalkınma yoludur? dedi.

Bu arada, okul aile birliği tarafından kurulan standda öğrenci velilerinin yaptığı yiyecekler ve sağlanan giyecekler satılarak okula gelir sağlandı. Okul öğrencilerinden kurulan folklor ekibinin gösterilerinin ardından etkinlikler sona erdi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir