Gelibolu’da Okullara Geri Dönüşüm Kutuları Konuldu

Gelibolu’da Okullara Geri Dönüşüm Kutuları Konuldu
19 Şubat 2014

Gelibolu Yarımadası Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’nde ayrıştırma ve paketleme ünitelerinin faaliyete geçmesinin ardından Gelibolu ilçe genelinde ‘ambalaj atıklarının ayrı toplanması’ çalışmaları başladı.

Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar, ambalaj atıklarını geri kazanabilmek için sürdürdüğü çalışmalar kapsamında okullara da geri kazanım kutularının dağıtılmaya başlandığını bildirdi. Başkan Özacar “Ambalaj atıkları çöp değildir” sloganı ile yürütülen uygulama ile ilgili, 75. Yıl İlkokulu, 26 Kasım İlkokulu ve Anadolu Lisesi’nin geri kazanım kutularını bizzat kendi teslim etti.

Çalışmalar çerçevesinde öğretmenlere ve öğrencilere bilgilendirme toplantıları yapılarak geri kazanımın öneminin anlatılacağını ifade eden Başkan Özacar, “Evlerden itibaren çöpü ayrıştırmayı alışkanlık haline getirmemiz gerekiyor. Şehrin çeşitli noktalarına ambalaj atığı ayrıştırma kafesleri ve kumbaraları konuldu. Kağıt, karton, cam, metal, plastik atıklar bu kafes ve kumbaralarda toplanıp, değerlendiriliyor. Bu alışkanlığın çocuk yaşta edinilmesi amacıyla, okullarımızda da böyle bir uygulamanın gerekli olduğuna inanarak okullarımıza geri kazanım kutuları konulmaya başlandı” dedi.

[gelibolu.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir