Gelibolu’da Sel: Mahsur Kalan 19 Kişi Kurtarıldı

Gelibolu’da Sel: Mahsur Kalan 19 Kişi Kurtarıldı
07 Ağustos 2014

Çanakkale’nin Gelibolu İlçesi’nde, sabahın ilk saatlerinden itibaren aralıklarla süren gök gürültülü sağanak yağış sebebiyle Gelibolu’da sel felaketi meydana geldi. AFAD’tan yapılan açıklamada mahsur kalan 5’i cocuk 1’i engelli olmak üzere toplam 19 kişinin kurtarıldığı belirtildi.

Trakya genelinde etkili olan gök gürültülü şiddetli yağmur Gelibolu’yu adeta alarma geçirdi. Sürek Ovası’nın bulunduğu Gelibolu-İstanbul çevre yolundaki bir dere taştı, iş makineleri ve bir köprü sular altında kaldı. Gelibolu-Çanakkale karayolu, dere taşkınları yüzünden zaman zaman trafiğe kapandı. Bu sırada karayolunda uzun araç kuyrukları oluştu. Gelibolu Belediyesi, 2. Kolordu Komutanlığı ve AFAD’a bağlı ekiplerin desteği ile beton santralında mahsur kalan 19 kişi kurtarıldı.

Derelerin taşıyamadığı sel suları Sürek Ovası ve Eğritaş mevkiinde etkili oldu. Taşkın suların denize tahliyesini sağlamak için Gelibolu Belediyesi Su Kanalizasyon Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ve iş makineleri ile alternatif su yolları açıldı.

Belediye Başkanı Mustafa Özacar, vatandaşların mağduriyetinin ortadan kaldırılması adına ekiplerin yağmur boyunca çalışmalarına devam ettiğini belirterek, “Yaşanan şiddetli yağışın olumsuz etkisi altında kalan tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir