Gelibolu’da Sema Gösterisi

Gelibolu’da Sema Gösterisi
26 Eylül 2008

Gelibolu Mevlevihanesi Türk Tasavvuf Müziği ve Sema Topluluğu tarafından Gelibolu Mevlevihanesi’nde ramazan ayı dolayısı ile sema gösterisi düzenlendi.

Gelibolu Mevlevihanesi Türk Tasavvuf Müziği ve Sema Topluluğu tarafından Gelibolu Mevlevihanesi’nde gerçekleştirilen sema gösterisinde Gazi Süleyman Paşa Camii imamı Mehmet Mutlu tarafından ilahi okundu. Gelibolu Mevlevihanesi Türk Tasavvuf Müziği ve Sema Topluluğu Sanat Yönetmeni Ahmet Ongun, Hz. Mevlana?nın seslenişinin insanlığa ve Allah aşkına davet olduğunu belirterek, ?Hz. Mevlana eserlerinde kendi ile barışık, huzurlu, Allah?ın kendisine verdiği maddi ve manevi güzelliklerin farkında olan, ona şükreden, zorluklar karşısında nasıl düşünüp hareket edeceğini bilen, hoş görülü, sevgi dolu bir insan olabilmenin yollarını anlatmaktadır? dedi.

Ongun, günümüzde çalışma ve araştırmaların, dünyanın ihtiyaç duyduğu birlik ve beraberliğe, Hz. Mevlana ışığında sevgiye ve Allah aşkına davet etmek için yapılmakta olduğunu söyledi. Çok sayıda vatandaşın katılarak izlediği sema gösterisine, Gelibolu Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Belediye Başkanı Cihat Bingöl, Cumhuriyet Savcısı Metin Etil, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Üstün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Haki Mutlu ve İlçe Müftüsü Şaban Çakmak ve vatandaşlar katıldı.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir