Gelibolu’da Trafik Kazası: 1 Ölü

Gelibolu’da Trafik Kazası: 1 Ölü
18 Aralık 2011

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde görevli bir müzik öğretmeni, geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, gece restoranda arkadaşlarıyla eğlenen Gelibolu Gazi Süleyman Paşa İlköğretim Okulu Müzik Öğretmeni Beyza Durul (30), gece geç saatlerde 17 RN 061 plakalı otomobiliyle Hamzakoy mevkisine doğru yola çıktı. Hamzakoy Oteli yakınlarında direksiyon hakimiyetini kaybeden Durul’un otomobili kaldırıma çarptıktan sonra otelin bahçesine girdi. Ağır yaralı olarak Gelibolu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan genç öğretmen yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılmadı.

BEYZA ÖĞRETMENE GÖZYAŞI SELİ
Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde gece arkadaşının nişan töreninden dönerken kullandığı otomobille kaza yaparak hayatını kaybeden Müzik Öğretmeni Beyza Durul (30) gözyaşları arasında toprağa verildi.

Müzik Öğretmeni Beyza Durul, ikindi namazının ardından Gazi Süleyman Paşa camiinde kılınan cenaze namazından sonra, öğretmen arkadaşları ve öğrencilerinin gözyaşları arasında çiçeklerle son yolculuğu olan Gelibolu Alaaeddin Kalfa mezarlığına uğurlandı. Öğretmen Durul’un cenazesine İstanbul’dan son anda yetişen babası Serdar Durul da katıldı. Baba Serdar Durul, kızının tabutunun üzerine kapanarak uzun süre göz yaşı döktü.

Cenazeye, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Haki Mutlu, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Üstün, Gazi Süleyman Paşa İlköğretim Okul Müdürür Abdurrahman Avcı, eski belediye başkanı Cihat Bingöl, öğretmenler ve öğrencileri ile vatandaşlar katıldı.

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nden 2004 yılında Müzik Öğretmeni olarak mezun olan Beyza Durul, Çanakkale’nin Gelibolu ilçesindeki Gazi Süleyman Paşa İlköğretim okulunda görev yapıyordu.

BEYZA ÖĞRETMENİN SINIFINDA GÖZYAŞI SELİ
Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde önceki gün kendi kullandığı aracı ile geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden müzik öğretmeni Beyza Durul’un okulunda gözyaşları sel oldu.

Mesleğe özel dershanelerde başlayan Beyza Durul’un (30) 2010 yılından bu yana Gelibolu’da ilköğretim okullarında müzik derslerine girdiğini belirten Gazi Süleyman Paşa İlköğretim Okulu Müdürü Abdurrahman Avcı, “Çok sevdiğimiz Beyza öğretmenimizi genç yaşta elim bir kazada kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Kendisi öğretmen ve öğrencilerimizin sevgisini kazanmıştı. Onu hiç unutmayacağız. Yaşasaydı bugün derse girecekti. Okulumuzda haftada 11 saat müzik derslerine giriyordu. Ayrıca okulumuzda öğrencilerden bir koro hazırlıyordu. Bizleri yalnız bıraktı. Bu elim kaza bütün eğimi camiasını üzdü. Acımız çok büyük” dedi.

Öte yandan, müzik dersinin yapılacağı sınıfta öğretmenlerinin masasının boş kalması öğrencileri gözyaşlarına boğdu. Öğretmenlerini kaybetmenin hüznünü yaşayan öğrenciler, “Öğretmenimizi çok seviyorduk. Aramızdan ayrılması bizleri çok üzdü” diye konuştular.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir