Gelibolu’da Türk – Anzak Dostluk Maçı

12 Nisan 2012

Avustralya’dan gelen Asquith Erkek Okulu 14 ve U-16 takımları, Çanakkale’deki U-14 ve U-16 takımları ile Gelibolu ilçesinde dostluk maçı yaptı.

Gelibolu’da Mehmetçik Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen futbol müsabakası öncesi Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Bursa Bölge Teknik Sorumlusu Sinan Bür ve Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri (ASKF) Başkanı Dr. Firuz Erdil, Avustralya’dan gelen konuklarla yakından ilgilendi.

TFF Bursa Bölge Teknik Sorumlusu Sinan Bür, Avustralyalı ekibin federasyona başvurarak barış ve dostluk amacıyla Çanakkale’de futbol müsabakası yapmak istediklerini belirterek, “Federasyona gelen bu müracaat sonucunda bizler de Çanakkale’de ilgili birimlerle görüşerek maçların Çanakkale il merkezi ile Gelibolu ilçesinde yapılması konusunda karar verdik. Barış ve dostluk adına yapılacak karşılaşmaların Çanakkale’de oynanmasından dolayı sevinçliyiz çünkü onların da burada hatıraları var. Güzel ve centilmence bir mücadele olmasını diliyorum” dedi.

Çanakkale ASKF Başkanı Dr. Firuz Erdil ise, federasyondan gelen teklifin ardından üçlü bir turnuva düzenleme kararı aldıklarını belirterek, “Bu turnuvada U-14 ve U-16 takımları yer alıyor. U-16’da ASKF karması, Dardanelspor ve Avustralya Asquith takımı; U-14’de ise Merkez İlköğretim Okulu, ASKF karması ve Avustralya Asquith takımları mücadele edecek. Barış ve dostluk adına düzenlenecek bu turnuvada bütün takımlara başarılar diliyorum” diye konuştu.

Maçta forma giyecek Türk ve Avustralyalı sporcular ise 97 yıl önce dedelerinin savaştıkları topraklarda bu kez barış ve dostluk adına sahada mücadele edecek olmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, bu turnuvaların bundan sonra da devam etmesini istedi.

Konuşmaların ardından, ilk olarak U-16 karşılaması yapıldı. Karşılaşmada Çanakkale ASKF karması ile Avustralya’dan gelen Asquith takımları mücadele etti. Maç öncesi ASKF karmasının antrenörü Ercan Şenol ve Avustralya’nın Asquith takımının koçu George Moscos, centilmence ve dostça bir maç dileğinde bulundu. Maç konuk ekibin 3-1’lik galibiyeti ile sona ererken, ASKF’nin tek golünü Serkan kaydetti.

Günün ikinci maçı ise U-14 kategorisinde Merkez İlköğretim Okulu ile Avustralya’nın Asquith takımları arasında yapıldı. Bu karşılaşmayı Merkez İlköğretim Okulu Görkem ve Gökay’ın ikişer, İbrahim, Ömer ve Furkan’ın birer golü ile 7-1 kazanmayı bildi. Konuk ekibin tek golünü ise Nick Miller kaydetti. Karşılaşma sonunda her iki takımın oyuncuları ve antrenörleri birbirini kutladı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir