Gelibolu’da Üst Yapı Çalışmaları

Gelibolu’da Üst Yapı Çalışmaları
08 Eylül 2013

Gelibolu’da Yazıcızade Mahallesi Mevlevihane Caddesi’nde yapılan kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu gibi teknik altyapı çalışmalarının ardından, Devlet Hastanesi’nin önünden başlayan üst yapı çalışmalarının üçüncü etabının hızla ilerlediği bildirildi.

Gelibolu Belediyesi’nden yapılan açıklamada Mevlevihane Caddesi’nin Devlet Hastanesi ile Eski Tat Konserve Fabrikası arasında kalan bölgenin teknik alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından imar planına göre onbeş metre olarak genişletilip, bölünmüş yol haline gelen bölgede gerçekleştirilen çalışmada sona doğru yaklaşıldığı belirtildi.

Yetkililer çalışma kapsamında 18 bin metrekare kilit parke taşın döşendiğini belirterek, “Refüj, tretuar ve otopark alanları çalışmaları yapılan yolda, bin 775 metre bordür ve bin 50 metre su oluğu çalışması yapılmıştır” açıklamasında bulundular.

Teknik inceleme gezileri kapsamında çalışma alanlarını gezen Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Mevlevihane Caddesi’nin diğer ana arterler ile bütünlük sağlayacak şekilde düzenlendiğini, ilçe merkezinde 2013 yılı sonuna kadar 60 bin m2 parke taş döşenmesinin hedeflendiğini söyledi. Özacar, “Hizmetin en güzelini hak eden ilçemize, en iyisine layık olan halkımıza akılcı ve kalıcı hizmetler sunduğumuza inanıyoruz. Gelibolu’yu daha da yaşanabilir bir yerleşim merkezi haline dönüştürmek için planlamalar doğrultusunda çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir