Gelibolu’da Vergiler Yeniden Belirlenecek

Gelibolu’da Vergiler Yeniden Belirlenecek
05 Eylül 2014

Gelibolu Belediye Meclisi bir aylık tatilin ardından yapılan toplantıyla Eylül ayı mesaisine başladı. Gelibolu Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar’ın Ankara’da bulunması nedeniyle Meclis Başkan Vekili Mustafa Çoban’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, iki meclis üyesi dışındaki tüm üyeler hazır bulundu.

Toplantıda ilk gündem maddesi olarak belediye gelirleri kanunu genel tebliği görüşüldü. Maliye Bakanlığı’nca hazırlanan belediye gelirleri genel tebliğince ilan reklam vergisi, eğlence vergisi, işgal harcı, tatil günlerinde çalışma ruhsat harcı ve işyeri açma izin harçları tekrar sınıflandırılarak fiyat tarifelerinin belirlenmesi için Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Mülkiyeti belediyemize ait olan bağımsız kargir dükkan vasfındaki bir taşınmazın satışı için belediye başkanı ve encümene yetki veren maddenin oy çokluğu ile kabul edildiği toplantıda, Güneyli mücavir alanındaki sokaklara verilecek isimlerle birlikte imarla ilgili yedi gündem maddesi görüşüldü.

Belediye Meclisi, Eylül ayı mesaisini 08 Eylül’de saat 14.00’de devam ettirecek. Bu ikinci oturumda Plan Bütçe Komisyonu’na havale edilen, 2015 yılında uygulanacak fiyat tarifeleri görüşülecek.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir