Gelibolu’da Yeni İskele Çalışmalarına Başlandı

25 Nisan 2013

Gelibolu Belediyesi Feribot İskelesi için çalışmalar hızla devam ettiği bildirildi. Gelibolu Belediyesi’nden yapılan açıklamada iskele için eski mezbaha bölgesinde başlatılan çalışmalarda büyük mesafeler alındığı kaydedildi.

Gelibolu Belediyesi’nden iskele çalışmalarıyla ilgili şu açıklamada bulunuldu:

“Çanakkale İl Özel İdaresi ile protokolün imzalanmasının ardından proje ile ilgili olarak, bu alana ait mevcut halihazır haritası sayısal ortamda yeniden hazırlandı. Yeni kıyı kenar çizgisi tespiti yaptırılarak paftasına işlenen, karasal alana ait uygulama imar planının yeniden düzenlendiği bölgede, derinlik ölçümleri ile su altı zemin etütleri tamamlanma aşamasına geldi.”

Ocak ayında yapımı ve kullanımı konusunda protokol imzalanmıştı
Gelibolu Belediye Başkanlığı ile Çanakkale İl Özel İdaresi arasında ‘Yeni Gelibolu Feribot İskelesi’nin yapımı ve kullanımı konusunda ocak ayında protokol imzalanmış; Feribot iskele kompleksinin ve denizdeki alanların 25 yıl süreyle Çanakkale İl Özel İdaresi’ne kullanılmak üzere tahsis edildiği protokol kapsamında, iki ayrı kullanıcıya hitap edecek şekilde planlanan projenin üç yıl içerisinde tamamlanması hedeflendiği kaydedilmişti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir