Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Gelibolu’da Zehirli Mantar Tehlikesi

Gelibolu’da Zehirli Mantar Tehlikesi

Çanakkale ve yöresinde yağmurlu havaların ardından doğada kendiliğinden ortaya çıkan melki adı verilen mantarların pazarlarda gelişigüzel satılması faciaya davetiye çıkarıyor.

Gelibolu?da kurulan Salı pazarına Lapseki?den topladığı mantarları satmak için getiren vatandaşlar bunların zehirli olmadığını iddia ederek, ?Bunlar zehirli değil. Ben hangilerinin zehirli, hangilerinin zehirsiz olduğunu çok iyi biliyorum. Zehirli olanların üstüne bastığınızda, süt gibi sıvı salar. Zehirsiz olanlarda ise, böyle bir şey göremezsiniz? demelerine rağmen pazarda belediyenin gerekli önlemleri almayarak satışa izin vermesi adeta faciaya davetiyle çıkarıyor.

Uzmanlar pazar yerlerinde gelişigüzel satılan mantarların tehlikeli olduğunu belirterek, melki adı verilen bu mantarlardan dolayı zaman zaman ölümlerin olduğunu, bu sebeple de yetkililerin satışa için vermemesi gerektiğini belirttiler.

İHA

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir