Gelibolu’daki Çöp Tesisi Hizmete Giriyor

28 Haziran 2012

Gelibolu Yarımadası Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi, Ambalaj Atıkları Ayrıştırma Tesisi ve Sızıntı Suyu Arıtma Tesisi’nin açılış töreni Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna’nın da katılımıyla 29 Haziran Cuma günü gerçekleştirilecek.

Gelibolu Belediyesi tarafından İller Bankası Kontrollüğünde, Dünya Bankası kredisince yaptırılan ‘Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’nin, Gelibolu Yarımadası Katı Atık Yönetim Birliği bünyesinde faaliyet gösterecek olan Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi, Ambalaj Atıkları Ayrıştırma Tesisi ve Sızıntı Suyu Arıtma Tesisi Cuma günü düzenlenecek program ile hizmete girecek.

Gelibolu Yarımadası Katı Atık Yönetim Birliği ve Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar, “Ambalaj atıkları ayrıştırma tesisi; 1000 m2 kapalı alan, 40 ton/gün ayırma kapasitesine sahip olarak tasarlandı. Çöp sızıntı suyu arıtma tesisi, düzenli depolama sahasına dökülecek olan çöpten kaynaklanan çöp sızıntı suyunun arıtılması kapasitesi 32 m³/gün olarak tasarlandı” dedi. Özacar, Kavaklıtepe Köyü’nde saat 16.00’da yapılacak açılışa tüm halkın davetli olduğunu sözlerine ekledi.

Kavaklıtepe Köyü’nde 90 bin 440 m2 alan üzerinde kurulan, Gelibolu Yarımadası Katı Atık Yönetim Birliği Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisi’nde birliğe üye belediyelerden (Gelibolu, Eceabat, Evreşe, Bolayır, Kavakköy Belediyeleri ile Çanakkale İl Özel İdaresi) gelen evsel nitelikli katı atıklar düzenli olarak depolanıyor.

[Kaynak: Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir