Gelibolu’daki Heyelan Bölgesinde Onarım Çalışması Başlatıldı

16 Şubat 2010

Çanakkale?nin Gelibolu ilçesinde Armatör Yakup Aksoy Denizcilik Anadolu Meslek Lisesinin yanında bulunan 8 bin metrekarelik arazi ile lise yolunda yağışlar nedeniyle meydana gelen heyelanın ardından düzenleme çalışma başlatıldı.

Aleaddin Mahallesi Beyaz Evler mevkiinde bulunan Çamlık yolunun büyük kısmı ile Armatör Yakup Aksoy Denizcilik Anadolu Meslek Lisesinin yanındaki 8 bin metrekarelik arazide yağışlar nedeniyle toprak kayması yaşandığını belirten Belediye Başkanı Mustafa Özacar, ?Yaşanan olay doğal bir afet. Bölgede zaman zaman ufak çaplı toprak kaymaları daha önce de meydana geliyordu. Bu bölgede ciddi bir altyapı noksanlığı var. Çamlık mevkisindeki toprak kaymasında 30 dolayında ağaç da denize sürüklendi. Ayrıca, Fındıklı köy yolu üzerindeki bazı arazilerde de yer yer kaymalar oldu. Burada önce kazıklama yöntemiyle çalışacağız. Çalışmaların ardından yolu tekrar eski haline getireceğiz” dedi.
Gelibolu Kaymakamı Namık Kemal Nazlı da bölgede teknik inceleme başlatacaklarını, ardından okulla ilgili karar alacaklarını belirterek, “Şu an bir şey söylemek doğru değil” dedi.

Toprak kaymasının meydana geldiği yolda güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından belediye tarafından çalışma başlatıldı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir