Gelibolulu Gazilere Madalya

Gelibolulu Gazilere Madalya
18 Aralık 2009

Çanakkale?nin Gelibolu ilçesinde yaşamlarını sürdüren 7 gaziye düzenlenen törenle madalya takıldı.

Atatürk Kız Meslek Lisesi salonunda düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı?nın okunması ile başladı. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çanakkale Şube Başkanı Necdet Erdinç yaptığı konuşmasında, Güney Kore halkını kurtararak onların hürriyetlerini kazanmasını sağlayan gazilerin önemine değinerek, ?Dünya barışına katkı sağlayan Kore gazilerimiz ile masum Kıbrıslı soydaşlarımızı Megalo İdanın pençesinden kurtararak hakimiyetlerinin kazanılmasında canları ve kanları ile katkıda bulunan Kıbrıs Barış harekatı gazileri bu savaşlara gönüllü olarak katılarak Türk Askerinin kahramanlığını dünyaya bir defa göstermişlerdir? dedi.

Törende bir konuşma yapan Gelibolu Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ise bu kahramanlığı gösteren gazilere teşekkür ederek, ?Buradan bu uğurda şehit olanları da rahmetle anıyoruz. Gazilerimizin bu mutlu günlerinde onlarla bu anı paylaşmaktan mutluluk duyuyorum? dedi.

Konuşmaların ardından Gelibolu ve köylerinde yaşamlarını sürdüren 7 gaziye Kaymakam Namık Kemal Nazlı, Belediye Başkan Vekili Ahmet Nalbant ve daire amirleri tarafından berat ve madalyaları verildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir