Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Gelibolu’nun Havadan Çekilen Fotoğrafları Zararı Gözler Önüne Serdi

Gelibolu’nun Havadan Çekilen Fotoğrafları Zararı Gözler Önüne Serdi

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine bağlı Pazarlı köyünde, tarım alanları ile birlikte 10 hektar alanın zarar gördüğü yangın sonrası havadan çekilen fotoğraflar, bölgenin içler acısı haline ortaya çıkardı.

Önceki gün Gelibolu ilçesine bağlı Pazarlı köyü Cennetkoy mevkiinde ana yol kenarında başlayan yangın, kısa sürede rüzgarın da etkisiyle büyüdü. Yangına havadan 6 helikopter, 2 amfibi uçak ve 5 söndürme uçağının yanı sıra karadan da çok sayıda arazözle müdahalede bulunuldu. Anında müdahale ile kısa sürede kontrol altına alınan yangında 4,5 hektarı ormanlık, 5,5 hektarı da tarım arazisi olmak üzere toplam 10 hektarlık alan kül oldu.

Yangının ardından havadan yapılan çekimlerde yanan alanların içler acısı hali gözler önüne serildi. Yangının kısa sürede kontrol altına alınmaması halinde çok geniş bir alana yayılacağı belirtilirken, anında müdahalenin önemi bir kez daha ortaya çıkmış oldu. Yetkililer, yanan alanlarda en kısa sürede temizleme ve ağaçlandırma çalışmasına başlanacağını açıkladı.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir