Gelibolu’nun Pazarlı Köyü’nde Orman Yangını

Gelibolu’nun Pazarlı Köyü’nde Orman Yangını
12 Ağustos 2009

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine bağlı Pazarlı köyünde orman yangını çıktı.

Edinilen bilgiye göre, bugün saat 12.00 sıralarında, Pazarlı köyü civarındaki ormanlık alanda yangın çıktı. Yangın rüzgarın tesiriyle kısa sürede büyürken, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü, il merkezinde konuşlandırılan 5 söndürme uçağı ve 1 helikopteri bölgeye gönderdi. Karadan da çok sayıda arozöz ve dozer yangın mahalline sevk edildi. Yetkililer, Edirne’nin Keşan ilçesinden de bölgeye takviye arazöz ve dozer istendiğini açıkladı. Yangın söndürme çalışmaları halen devam ediyor.

EK: (12 Ağustos 2009 Saat: 15.41)
GELİBOLU’DA ORMAN YANGINI DEVAM EDİYOR

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine bağlı Pazarlı köyünde çıkan orman yangını devam ediyor.

Bugün saat 12.00 sıralarında, Pazarlı köyü civarındaki ormanlarda çıkan yangın rüzgarın tesiriyle kısa sürede büyüdü. Yangın bölgesine Çanakkale ve çevresinden çok sayıda arazöz, dozer ile helikopter ve uçak sevk edildi. Halen devam eden 6 helikopter, iki amfibi uçak, 5 söndürme uçağı, karadan da çok sayıda arazöz müdahale ediyor.

Çanakkale Valisi Abdülkadir Atalık ile Gelibolu Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, yangın bölgesine gelerek yetkililerden bilgi aldı. Vali Atalık, hava ve karadan müdahale sayesinde yangının büyümesinin engellendiğini, yangının 10 hektarlık alanda etkili olduğunu söyledi. Vatandaşlar, yol kenarında bir kişinin ateş yaktığını, yangının bundan kaynaklanmış olabileceğini söyledi. Bu arada bir kişinin jandarma tarafından gözaltına alındığı belirtildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir