Gelibolu’nun Yazıcızade Mahallesi’nde İkinci Etap Üst Yapı Çalışmaları Sürüyor

22 Eylül 2012

Gelibolu Belediyesi’nden yapılan açıklamada Yazıcızade Mahallesi ‘Sarmaşıklı Mevkii’nde üst yapı çalışmalarının ikinci etap çalışmalarının aralıksız sürdüğü bildirildi.

Gelibolu Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
Yazıcızade Mahallesi ‘Sarmaşıklı Mevkii’nde yapılan kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu gibi teknik altyapı çalışmalarının ardından, başlayan üst yapı çalışmalarının ikinci etabında yaklaşık bir kilometre uzunluğunda olan Şehit Hasan Ayçiçeği Sokak tamamıyla yenilenmiş oldu.

Mahalle sakinlerinin otopark ihtiyacına karşılık vermek amaçlı olarak tretuvar bitiminde otopark cep alanları oluşturulan, kilit taş malzemesiyle parke taş yol ve kaldırım döşeme çalışmaları gerçekleştirilen bölge önemli ana arterlerden biri oldu.

Diğer yandan yaklaşık 10 bin m2‘lik alanı kapsayan, önce teknik alt yapı çalışmaları tamamlanarak yağmur suyu, içme suyu ve kanalizasyon hatları tamamlanan Mevlevihane Caddesi’nde, yürütülen çalışmalar da tüm hızıyla devam ediyor.

Mevcut 9.50 metre olan yol, imar planına uygun olarak 16.50 metre olarak düzenlendikten sonra tretuvar çalışmaları başladı.

Diğer ana arterler ile bütünlük sağlayacak şekilde yaya ve taşıt yolları olarak düzenlenerek, oluşturulan yeni otopark alanlarıyla birlikte ilçe halkının kullanımına sunulacak caddeye kış mevsimi öncesinde sathi kaplama yapılması planlanıyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir