Geliboluspor, Doğal Afetlere Karşı Mücadeleye Start Verdi

Geliboluspor, Doğal Afetlere Karşı Mücadeleye Start Verdi
27 Mart 2010

Çanakkale?nin Gelibolu ilçesinde Geliboluspor Kulübünün doğal afetlere karşı kurmak istediği sivil ekibin ilk toplantısı yapıldı.

Geliboluspor Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma yapan Geliboluspor Kulüp Başkanı Tamer Altunay, kulüp bünyesinde dünyanın en zor sporlarından sayılan, Triatlon şubesinin bulunduğunu belirterek, ?Kulübümüzde bunun dışında yüzün üstünde faal sporcumuz var. Bu ekibin eğitim aldığı taktirde sporun dışında önce kendisi, sonra ailesi, daha sonra da toplum için doğal afetlere karşı etkili ve yararlı olacağı kanısındayız. Ayrıca bu iş için bir binamız ve çok uygun bir alanımız var? dedi.

Toplantıya katılan Çanakkale Afet ve Acil Durumlar İl Müdürü Erdoğan Çabuk ise Geliboluspor Kulübü?nün doğal afetlere karşı bir spor kulübü olarak bir sivil ekip kurma isteklerini son derece olumlu karşıladıklarını belirterek, ?Böyle bir talep bizim kurum olarak en büyük temennilerimizden biri. Çünkü bu tip konularda önce bireylerin eğitim almaları, daha sonra sivil toplum örgütleri ile bu işlerin genişletilmesinin sağlıklı olacağı kanaatindeyiz? dedi.

Toplantı sonunda ise katılımcılar Gelibolu Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ve İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Üstan?ı ziyaret etti. Kaymakam Namık Kemal Nazlı konu ile ilgili yaptığı konuşmada, Geliboluspor Kulübünün yapmış olduğu böyle bir girişimin ve öncülüğünün çok önemli olduğunu belirterek, doğal afetlerin bir tek depremle değil birçok kapsamı içerdiğini, bu durumların yaşanmadan alınan eğitim ve örgütlenme ile birçok şeyin önleneceğini söyledi.

Toplantıya Çanakkale Afet ve Acil Durumlar İl Müdürü ve eğitmenleri, kaymakamlık tarafından görevlendirilen Milli Eğitim Şube Müdürü, İlçe Sağlık Grup Başkanı, Emniyet Müdür Yardımcısı, Dernekler Büro Amiri, Belediye Başkanlığı tarafından görevlendirilen birim amiri, Ticaret Odası Genel Sekreteri, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı, Kızılay Başkanı ve Geliboluspor Kulüp Başkanı katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir