Gelibolu’ya 580 Metrelik Yeni Rıhtım Yapılıyor

01 Kasım 2008

Çanakkale?nin Gelibolu ilçesine Devlet Demir Yolları, Limanlar ve Hava Meydanları (DLH) tarafından 580 metre uzunluğunda kademeli basamakları bulunan vatandaşların da yararlanabileceği merdivenli yeni bir rıhtım yapılıyor.

Yapılacak yeni rıhtımın Gelibolu?nun sahildeki kaderini değiştirecek yeni bir çalışma olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Cihat Bingöl, ?İç limana bir süre önce yapılan yeni rıhtımın benzeri olacak bu çalışma Piri Reis kadronu boyunca uzanacak ve Yakup Aksoy köprüsünde sona erecek. Rıhtım isteğimizi Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım, AK Parti Çanakkale Milletvekillerimiz Mehmet Daniş ve Müjdat Kuşku desteklediler. Kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilmesini sağladılar? dedi.

Bingöl, sahil dolgusu yapıldıktan sonra, bir süre önce belediyeye devri yapılan arazi üzerinde de bir peyzaj ve sahil düzenleme çalışmasına başlanacağını söyledi. Kahraman mahallesindeki vatandaşlara bir söz verdiğini ifade eden Belediye B0aşkanı Bingöl, yeni yapılan rıhtıma iki veya üç tane küçük iskele yapılacağını, böylelikle vatandaşların buradan istedikleri gibi denize girebileceklerini kaydetti.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir