Gelibolu’ya Yapılacak Çöp Deponi Alanının Yol Çalışması Başladı

Gelibolu’ya Yapılacak Çöp Deponi Alanının Yol Çalışması Başladı
30 Aralık 2008

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine Dünya Bankası desteği ile yapılacak olan “Çöp Deponi Alanı”nın yol çalışmalarına başlandı.

Gelibolu Belediye Başkanı Cihat Bingöl, belediye çalışanları ve ihaleyi kazanan Palet İnşaat firmasının yetkilileri tarafından kurban kesilerek yol çalışmalarına başlanırken, alanın 8 aylık bir sürede tamamlanacağı belirtildi. Gelibolu Belediye Başkanı Cihat Bingöl, yol yapım çalışmaları ile yapımına başlanan çöp entegre tesisinin yapım süresinin 8 ay olduğunu ifade ederek, “Nasip olursa firma bize Ağustos ayında çöp entegre tesisimizi teslim edecek. Bir aksilik olmaz ise daha erken süreçte de çalışmalarını tamamlayabileceklerini söylediler” dedi.

Bingöl, Gelibolu’ya yapılacak tesisisin yarımada için çok önemli bir tesis olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti. “Bütün yarımadadaki belediyeler bu tesisten istifade edecek. Tesis çalışmaları ilk önce yol yapımı ile başlıyor. Yol çalışmalarının ardından, arıtma tesisi, ana çalışma ve şantiye binası ile elektrik tesisi ile seri bir şekilde yapılmaya başlanacak. En son olarak ta çöp ayrıştırma paletimizi, tesisimizin yapımına başlayacağız. Bu güzel ve çağdaş hizmetin yapımına başlamanın ve anayol üzerinde bulunan vahşi çöp deponi alanından kurtuluyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Palet İnşaat firması’nda proje koordinatörü olarak görev yapan İnşaat Mühendisi Oktay Karahan ise hizmet vermek üzere geldiklerini belirterek, “Yapılacak hizmet, umarız buradaki insanlar içinde güzel bir iş kapısı olur. Çalışmalarımızı süresinden önce bitirmek için çalışacağız” dedi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir