“Gemilerde Talim Var” Büyük Alkış Aldı

“Gemilerde Talim Var” Büyük Alkış Aldı
19 Aralık 2013

Çanakkale Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nun yeni oyunu “Gemilerde Talim Var” 17 Aralık Salı akşamı izleyici ile buluştu.

Çanakkale Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda sahnelenen oyuna Çanakkaleli tiyatro severler yoğun ilgi gösterdi.

Belediye Tiyatro Oyuncuları’nın sergiledikleri başarılı performansa, izleyenlerin oyun boyunca kahkahaları ile eşlik ettiği oyunun finalinde, Eşi Hale Gökhan ile birlikte izleyenler arasında bulunan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Yönetmen Cengizhan Sürücü ve Belediye Tiyatro Oyuncuları’na çiçek vererek tebrik etti.

Oyunun Konusu
Bahriyeli iki arkadaş Şemsi ve Yaşar’ın komik hikâyesini anlatan oyun bir konakta geçiyor. Yaşar askerlik yaptığı gemiden izne çıkınca yıllardır görmediği sütkardeşi Pakize’nin yanına gider. Bu duruma çok sevinen Pakize, Yaşar’a sarılırken Yarbay dayısı görür ve Pakize sütkardeşini kocası olarak tanıtır. Bunun üzerine kocası sütkardeşin yerine geçer ve olaylar başlar. Oyunun ilerleyen dakikalarında anlaşılır ki Yaşar asıl kardeş değil, Pakize’yi beğenen Şemsidir. Asıl Yaşar’ın da konağa gelmesiyle işler iyice kızışır ve komik bir hal alır.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir