“Gemilerde Talim Var” Güldürdü

22 Ocak 2014

Çanakkale Belediyesi aylık kültür etkinlikleri kapsamında 20.01.2014 Pazartesi tarihinde, Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda, Çanakkale Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nun Gemilerde Talim Var adlı oyunu sahnelendi.

Yeşilçam’ın unutulmazlarından Süt Kardeşler filminin orijinal tiyatro metni olan ve İsmail Galip Arcan tarafından kaleme alınan oyun, yıllar sonra Çanakkale Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından tiyatro severler ile ikinci kez buluşturuldu ve iki saat boyunca kahkahalar eşliğinde devam etti.

Cengizhan Sürücü’nün yönetiminde, Ali Çağlar Gülgel, Semih Kaynak, Cahit Sarp, Hasan Sami Er, Ezgi Gökçe, Serpil Kırıcı, Sevgi Ergün ve Uğur Yıldırım’ın oyunculuklarıyla bir konakta geçen oyun, bahriyeli iki arkadaşın maceralarını anlatıyor. Yaşar, Necdet ve Şemsi Nuri’nin birbirlerinin yerine geçmesi ile komik ve karmaşık bir hal olan olaylar oyunun sonunda herkesin kendi kişiliğine geçmesi ile çözülüyor.

Çanakkale Belediyesi kültür etkinlikleri 22.01.2014 Çarşamba tarihinde Sunay Akın’ın tek kişilik gösterisi “İki Kitap Bir Heves” ile devam edecek. Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda gerçekleşecek etkinlik saat 20:00’da başlayacak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir