Genç Çiftçi Projesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

21 Ekim 2016

Kırsal Kalkınma Desteklerinin “Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi” projesi kapsamında, Çanakkale İl Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Toplantı salonunda değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İl Müdür Yardımcısı Mehmet Sezer başkanlığında; Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü V. Başak Egesel, Bakanlık Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Genç Çiftçi Projesi Koordinatörlüğünden Veteriner Hekim Muharrem Satar, Ziraat Mühendisi Levent Ocakçı, Ziraat Mühendisi Serhat Özkan, ilçe müdürleri ile il/ilçe proje yürütme birimi personellerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantı ile Çanakkale’de hibe desteği almaya hak kazanan 234 tarım işletmesi ile ilgili kararlar alınarak yol haritası oluşturuldu.

Genç Çiftçi Projesi ile; tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi hedefleniyor.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir