Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Genç Dönüşüm Projesi Çanakkale’de Uygulanmaya Başladı

Genç Dönüşüm Projesi Çanakkale’de Uygulanmaya Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın tüm Türkiye’de uygulamaya koyduğu Genç Dönüşüm projesi hafta sonu yapılan ALES sınavında Çanakkale’de uygulanmaya başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Daire başkanlığının öncülüğünde 81 ilde uygulamaya konulan ve ÖSYM’nin yaptığı merkezi sınavlarda sınava girenlere dağıtılan sınav setlerinin sınav çıkışında Gençlik Merkezlerince oluşturulan kutularda toplanıp ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılması hedefiyle yola çıkılan projenin Çanakkale ayağını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüğüne bağlı Çanakkale Gençlik Merkezi Müdürlüğü üstlendi.

Çanakkale Gençlik Merkezi üyesi olan gençler ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ortak Akıl Topluluğundan gönüllü gençler ile gerçekleştirilen projede, sınav merkezlerinin önünde bekleyen gönüllü gençler sınav çıkışı öğrencilerden sınav setlerinin içinde verilen kalem, silgi ve kalemtraşları geri dönüşüm kutusunda topladılar.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu toplanan 1365 kalem 588 silgi ve 572 adet kalemtraşın İl Milli Eğitim müdürlüğü ile görüşülerek ihtiyaç sahibi öğrencilerin olduğu okullara dağıtılacağını söyledi.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir