Genç Girişimcilerden Köy Okuluna Kitap Yardımı

Genç Girişimcilerden Köy Okuluna Kitap Yardımı
16 Kasım 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Genç Girişimciler Topluluğu Bayramiç Meslek Yüksekokulu Başkanlığı üyeleri, Dünya Çocuk Kitapları Haftası kapsamında Çırpılar Köyü İlköğretim Okulu?na kitap yardımında bulundu.

Çırpılar Köyü İlköğretim Okuluna yapılan ziyarete Bayramiç Milli Eğitim Müdürü Birol Çakır, ÇOMÜ Genç Girişimciler Topluluğu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Alptuğ Akkoca, Bayramiç Meslek Yüksekokulu GGT Başkanı Ayşegül Yetimova ile yönetim kurulu üyeleri katıldı. Bayramiç Milli Eğitim Müdürü Birol Çakır yapılan yardımın önemine değinerek, ?Gençlerin geleceğinin böyle sosyal faaliyetler neticesinde daha parlak olacağını ve iyi yerlere geleceğini umuyor, Genç Girişimciler Topluluğuna böyle anlamlı çalışmadan dolayı teşekkür ediyorum? dedi.

Bayramiç Çırpılar Köyü İlköğretim Okulunda öğrencilere seslenen Genç Girişimciler Topluluğu Bayramiç Meslek Yüksekokulu Başkanı Ayşegül Yetimova ise kitap okumanın gelişim için çok önemli olduğunu belirterek, ?Yapılan kitap yardımlarının arkasında Bayramiç esnafı ve resmi makamların desteği çok büyük. Kitapların raflarda tozlanmaya bırakılmaması ve öğrencileri araştırma yapmaya ve kitap okumaya teşvik edilmesi gerekiyor. Yapılan bu yardım Dünya Çocuk Kitapları Haftası?yla sınırlı kalmayacak. Bir tiyatro oyunu oluşturarak elde edilen gelirlerle de köy okullarına kitap yardımı ulaştırılması konusunda çalışmalarımıza davam edeceğiz? dedi.
Konuşmada söz alan ÇOMÜ Genç Girişimciler Topluluğu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Alptuğ Akkoca ise ilçedeki diğer köy okullarına da yardım ulaştırılması için gereken desteğin sağlanacağını ve bu tür sosyal projelerin arkasında olduklarını belirtti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir