Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Genç Senarist, Film Festivali’nde Ödül Kazandı

Genç Senarist, Film Festivali’nde Ödül Kazandı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo – Sinema ve Televizyon Bölümü mezunu Ali Kışlar, “Kar Kış Kıyamet” adlı kısa film senaryosu ile 8. Malatya Uluslararası Film Festivalinde ödül kazandı.

Bu yıl 8’incisi düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivalinde finale kalan 12 proje arasından jüri tarafından seçilen üç kısa metraj projeden biri olan Ali Kışlar’ın “Kar Kış Kıyamet” adlı kısa film senaryosu, “TRT Kısa Film Yapım Destek Ödülü” kazandı.

Festivalde, uzun ve kısa metraj destek bölümlerine toplam 188 proje başvurdu. Yeni yeteneklerin ilk film projeleriyle katıldığı başvurular arasında çok sayıda ödüllü senarist, yönetmen ve yapımcılara ait projeler de yer aldı.

Ödül kazanan Ali Kışlar’ın heyecanına, festivale katılan ÇOMÜ Radyo – Sinema ve TV Bölümü Başkanı Prof. Dr. Hülya Önal, Doç. Dr. Tuğba Elmacı ve bölüm öğrencileri de ortak oldu.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir