Genç Soluklar – 4 Fotoğraf Sergisi

Genç Soluklar – 4 Fotoğraf Sergisi
04 Nisan 2009

17 Nisan – 07 Mayıs 2009 tarihleri arasında “Genç Soluklar – 4 Fotoğraf Sergisi” – GenişAçı Fotoğraf Dergisi Seçkisi ÇOMÜ Kültür evi’nde ziyaret edilebilir.

Düzenleyen: ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi

Kendini fotoğrafla ifade etmek isteyen genç isimlerin işlerini sunabilmeleri için bir platform oluşturmak amacıyla yola çıkan ‘Genç Soluklar’ın dördüncü ayağında 94 fotoğrafçının toplam 107 portfolyosu değerlendirmeye alındı. Geniş Açı Proje Ofisi editörleri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda 5 ismin çalışmaları öne çıkıp ‘Genç Soluklar-IV’ün ağırlığını oluştururken, çalışmalarıyla göze çarpan ama kimi eksiklikleri ve aksayan yönleri nedeniyle ‘Dikkat Çekenler’ grubuna dahil edilen 10 isim bulunuyor.

‘Genç Soluklar-IV’e katılımların %55’i İstanbul’dan gerçekleşirken, Ankara’dan ve İzmir’den projeye katılanların oranı sırasıyla %15 ve %10 oldu. İlk olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Sanat Galerisi’nde açılan sergiyle fotoğrafseverlerle buluşan ‘Genç Soluklar-IV’ önümüzdeki aylarda Ankara, İstanbul, Bursa, Çanakkale, Sinop gibi kentlerde izlenime sunulacak. Geniş Açı Fotoğraf Sanatı Dergisi’nin ‘Genç Soluklar-IV’e özel sayısı ise İzmir’deki sergiyle eş zamanlı olarak bayiler ve kitabevlerindeki yerini aldı.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir