‘Gençlerin Objektifinden Yansımalar’ – Fotoğraf Sergisi

‘Gençlerin Objektifinden Yansımalar’ – Fotoğraf Sergisi
26 Kasım 2009

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Engelsiz Yaşam Topluluğu ve Çanakkale Belediyesi işbirliği ile 3-10 Aralık 2009 tarihleri arasında “Gençlerin Objektifinden Yansımalar” isimli bir fotoğraf sergisi düzenlenecektir.

Fotoğraf sanatı yolu ile toplumun dikkatini engelli bireylerin toplumsal yaşamda karşılaştıkları zorluklara çekmek ve engelli bireylerin hakları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen serginin engelli bireyler için daha yaşanabilir bir çevre yaratmaya katkıda bulunacağı düşünülmektedir. Yaklaşık 50 fotoğrafın BM Engelli Hakları Sözleşmesi ile birlikte yer alacağı sergi alanında, ilköğretim öğrencilerine yönelik video gösterimleri ve çeşitli etkinlikler düzenlenecektir. Sergi 3-10 Aralık tarihleri arasında açık kalacaktır.

Not: ?Gençlerin Objektifinden Yansımalar? adlı fotoğraf sergisi, Özel Sporcular Gençlik ve Spor Derneği tarafından (http://www.ossep.com/5aralik.html) Amerikan Büyük Elçiliği Gençliği Güçlendirme Hibe Programı kapsamında 2008 yılında ulusal düzeyde düzenlenen yarışma fotoğraflarından oluşmaktadır.

Yer:Belediye Sosyal Tesisleri
Tarih:3-10 Aralık 2009
Açılış: 3 Aralık 2009
Saat:11.00

[Görsel Kaynak]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir