Gençlerle Demokrasi ve İnsan Hakları Eğitimi

Gençlerle Demokrasi ve İnsan Hakları Eğitimi
17 Kasım 2016

Çanakkale Belediyesi Gençlik Çalışmaları Birimi tarafından 2-4 Aralık 2016 tarihleri arasında Gençlerle Demokrasi ve İnsan Hakları Eğitim Programı düzenlenecek.

Gençlerle Demokrasi ve İnsan Hakları Eğitim Programı; 15-30 yaş arası gençlerin insan hakları, ayrımcılık, farklılıklarla bir arada yaşam ve demokrasi kültürünü konuşmak, tartışmak ve farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Eğitim programı Akran Eğitimi metoduyla gençlerle gerçekleştirilecek olup; gerçekleştirilecek duyurulara başvuran gençler; 3 günlük bir eğitmen eğitimi alacaklar. 2-4 Aralık tarihleri arasında yaklaşık 25 gençle düzenlenmesi planlanan programın uygulama eğitimleri ise Ocak-Haziran ayları arasında gerçekleşecek. Eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılara Erasmus + Programı CooperActive II Projesi kapsamında Uluslararası Eğitmen Sertifikası düzenlenecek.

Programın özel hedefleri arasında ise,

Demokrasi ve insan hakları hakkında gençlerin bilgi ve farkındalıklarını arttırarak, demokratik toplum ve insan haklarına saygılı yaşamın geliştirilmesine katkı sağlamak,

Demokrasi ve insan hakları eğitimi alanında öğrenci, öğretmen, ebeveynlerin eğitiminin geliştirmek; bireylerin topluma demokratik katılımını arttırmak,

Okullardaki okul öğrenci birliklerinin ve sosyal kulüplerin etkinliklerinin artırılarak; demokrasi eğitimine ve demokrasi kültürünün geliştirilmesine katkı sağlamak,

Demokratik vatandaşlık ve insan hakları eğitimi alanlarında sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, kamu kurumları ve eğitim kurumları arasında işbirliğinin geliştirilmesine katkıda bulunmak yer alıyor.

 

Eğitici Eğitimine başvurmak için şartlar:

1. Çanakkale’de ikamet etmek ve 15-30 yaş arasında olmak.

2. Eğitim sonrasında gerçekleştirilecek yaygınlaştırma eğitimlerinde görev almaya ve eğitimdeki kazanımlarını gençlere aktarmaya gönüllü olmak.

3. İnsan Haklarının gelişim süreci, demokrasi ve ayrımcılıkla mücadele konularında internetten araştırma yapmış olmak.

4. Eğitimin bütün oturumlarına tam zamanlı katılmak.

 

Nasıl başvurulur?

1. https://goo.gl/forms/IziN6qmR3K5BmD7z2 linkinde yer alan başvuru formunu detaylı olarak doldurmanız gerekmektedir.

2. “Bu eğitime neden katılmak istiyorsunuz?” konulu bir motivasyon mektubunu elden veya posta yoluyla ulaştırmanız gerekmektedir.

Son başvuru tarihi 25 Kasım 2016 Cuma günü saat 17.00’dir.

Kayıt ve detaylı bilgi için; Çanakkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü /emircilasin@canakkale.bel.tr

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir