Gençlik Haftası Etkinliklerle Kutlanacak

Gençlik Haftası Etkinliklerle Kutlanacak
13 Mayıs 2014

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamındaki Gençlik Haftası kutlamaları 15 Mayıs Perşembe günü başlıyor.

Hafta kapsamındaki etkinlikler Perşembe günü saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki çelenk sunma töreni ile başlayacak. 15-19 Mayıs tarihleri arasında gün boyu, kentin çeşitli noktalarında etkinlikler düzenlenecek. Bu kapsamda, basketbol ve futbol başta olmak üzere çeşitli spor turnuvaları, motor sporları turu, halk oyunları ve modern dans gösterileri, çeşitli oyun ve etkinlikler gerçekleştirilecek. Etkinlikler kapsamında 19 Mayıs günü ise törenler 09:30’da Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak. Çelenk sunumlarının ardından başlayacak Gençlik Yürüyüşü, Cumhuriyet Meydanı ve Kordonboyu arasında gerçekleşecek. Aynı gün Troia atı yanında Atatürk konulu kitap ve fotoğraf sergisi ziyarete açılacak.

GENÇLER KURBAN’LA COŞACAK
19 Mayıs tarihinde Çanakkale Belediyesi de renkli bir etkinliğe imza atacak. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerine destek veren Çanakkale Belediyesi, özellikle gençlerin sevdiği popüler müzik gruplarından biri olan Kurban konseriyle kutlamaların finalini gerçekleştirilecek. Kurban, sevilen şarkılarıyla saat 21.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda sahne alacak.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir