“Gerçek Bir Demokrasi İçin Gelişmiş Bir Toplum Olmak”

“Gerçek Bir Demokrasi İçin Gelişmiş Bir Toplum Olmak”
03 Eylül 2013

Çanakkale’de Demokrasi Temsilcileri Grubu tarafından yazılan, Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin proje ortağı olarak görev alacağı “Gerçek Bir Demokrasi İçin Gelişmiş Bir Toplum Olmak” isimli proje Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul edildi.

Projenin amacı, “‘Gerçek Bir Demokrasi İçin Gelişmiş Bir Toplum olmak’ anlayışıyla yerel düzeyde gençlerin demokrasiye olan katılımının az olması sebebi ile 16?30 yaş aralığındaki 24 gence ‘Demokrasi’, ‘Yerel Düzeydeki Demokrasi Elementleri’, ‘Yerel Düzeyde Demokrasiye Katılım’, ‘Aktif Vatandaşlık’ ve “Avrupa Vatandaşlığı’ gibi konularda non formal eğitime dayalı metotlar kullanarak, katılımcıların bahsedilen bu temaları özümsemelerini sağlamak ve seçim simülasyonu faaliyeti ile onların içinde bulunduğu durumu sorgulayarak kendi haklarına sahip çıkmalarını sağlamaktır. Amaçlar arasında, yereldeki gençleri Kent Konseyi Gençlik Meclisi?nde yapılacak toplantıyla kendilerini yerel düzeydeki karar alıcılar ile buluşturarak, taraflar arasındaki diyaloğun gelişmesinin sağlanması planlanmaktadır. Ayrıca, Gençlik Meclisinin fonksiyonu ve faydaları konusunda bilgilendirme çalışmaları yapılacaktır. sözleriyle ifade ediliyor.

Projede 2 Litvanyalı, 2 Bulgaristanlı ve yerel ortak kuruluşlardan, farklı durum ve gruplardan gelen 16 yabancı, 8 yerli toplam 24 katılımcının yer alacağı belirtilirken, kolaylaştırıcılık görevini ise proje ortaklarından 7 grup lideri yürütecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir