Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Geri Kazanım Kumbaralarının Dağıtımına Başlandı

Geri Kazanım Kumbaralarının Dağıtımına Başlandı

Çanakkale’de Katı Atık Yönetim Birliği’nce yürütülen Geri Kazanım Projesi dahilinde il merkezinde belirlenen noktalara 88 adet 2 metreküplük geri kazanım kumbarası konuldu.

Belediye yetkilileri Barbaros Mahallesine 30, İsmetpaşa Mahallesine 6, Cevatpaşa Mahallesine 14, Kemalpaşa Mahallesine 5, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsüne 3, Hava Radar Komutanlığı?na 2, Boğaz ve Garnizon Komutanlığı?na 5 ve 116. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı?na da 16 adet geri kazanım kumbarasının dağıtımının yapıldığını açıkladılar. Uygulamanın önemine değinen yetkililer kağıt, cam, plastik ve metal atıkların birlikte karışık olarak toplanacağı kumbaraların dağıtımıyla, Çanakkale?de pilot bölge olarak belirlenen Esenler Mahallesi dışındaki bölgelerde de ambalaj atıklarının ayrı olarak toplanmasının hedeflendiğini sözlerine eklediler.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir