GESTAŞ’ın Çanakkale Şehir İskelesi Hizmete Girdi

13 Nisan 2011

Çanakkale Boğazı ile adalar hattı dışında Güney Marmara’da da deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş’nin yeniden düzenleme çalışmasını gerçekleştirdiği Çanakkale şehir iskelesi hizmete girdi.

GESTAŞ yetkilileri şehir iskelesinde yaklaşık 7 ay önce başlatılan çalışmaların tamamlandığını belirterek, “İçinde terminal binası, 4 adet tuvaleti, yolcu bekleme salonu ve büfesi olan yeni iskelenin inşası büyük emekler sonunda tamamlandı. Tesisimiz modern görünümü ile Çanakkale?nin adına yakışır bir halde yapıldı. Yolcularımız arabalı vapurlara binerken modern yolcu salonumuzdan geçerek gemilere binecekler. Arzu ettikleri taktirde yolcu salonumuzda bekleyip büfemizden de faydalanabilecekler” dedi.

GESTAŞ yetkilileri ayrıca yeni yaptıkları binanın yanındaki eskiden enspektörlük olarak kullanılan yapıyı “Deniz Müzesi” olarak kullanmak istediklerini de belirterek, “Şuan 1950?li yıllarda yapılan eski iskelemizdeki bakım çalışmaları da devam ediyor. İskelenin son kesiminde yer alan bu eski enspektörlük binamızı da bakıma alıp orasını da Deniz Müzesi haline getireceğiz” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir