GESTAŞ’tan ‘Çanakkale Deniz Savaşları’ Gezi Etkinliği

28 Mart 2009

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş. yeni alınan “Conkbayırı? isimli deniz otobüsü ile il merkezinde eğitim gören 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik “Çanakkale Deniz Savaşları” teması ile tanıtım gezisi etkinliği düzenledi.

Öğle saatlerinden itibaren öğretmenleri ile birlikte Merkez, Mustafa Kemal, Ömer Mart ve Özlem Kayalı İlköğretim Okulu?ndan toplam 235 öğrenci deniz otobüsü ile Kilitbahir Kalesinden başlayan seyir rotasında sırasıyla Şehitler Abidesi ve Morto Koyu?nu gezdi. Ardından Kumkale istikametinden Çanakkale’ye dönüşe geçen öğrenciler Hamidiye ve Çimenlik Tabyaları ziyareti ile programını sonlandırdı. GESTAŞ yetkilileri Çanakkale’de öğrenim gören 7 ve 8. sınıf öğrencilere yönelik düzenlenen etkinliğin önemine değinerek, “Bu etkinlik kapsamında katılımcı öğrenci gruplarına gezi etkinliği boyunca Çanakkale Deniz Savaşları ile ilgili görsel, işitsel ve interaktif bir tanıtım programı sunuldu. Sosyal sorumluluk anlamında Çanakkale tarihini yaşatma anlamında gerçekleştirilen ve yaklaşık 3 saat süren gezi programımızın büyük ilgi görmesi bizleri sevindirdi” dedi.

İHA

Yorumlar...
  • Necmettin KÖKSAL
    28/03/2009 18:27

    Hayırlı olsun.Bunlar güzel şeyler.Çanakkale'min güzel çocuklarının ufku açık olsun.Onlar bu ülkeye hizmet edecektir.Yönetim Kurulu başta olmak üzere Sn.Genel Müdür Hasan İlhan YÜRÜKÇÜ ve değerli personelini ve tüm çalışanları kutluyor.Bu ve buna benzer güzelliklerini beklediğimizi belirtmek istiyoruz.

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir