Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
GESTAŞ’tan ‘Çanakkale Deniz Savaşları’ Gezi Etkinliği

GESTAŞ’tan ‘Çanakkale Deniz Savaşları’ Gezi Etkinliği

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş. yeni alınan “Conkbayırı? isimli deniz otobüsü ile il merkezinde eğitim gören 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik “Çanakkale Deniz Savaşları” teması ile tanıtım gezisi etkinliği düzenledi.

Öğle saatlerinden itibaren öğretmenleri ile birlikte Merkez, Mustafa Kemal, Ömer Mart ve Özlem Kayalı İlköğretim Okulu?ndan toplam 235 öğrenci deniz otobüsü ile Kilitbahir Kalesinden başlayan seyir rotasında sırasıyla Şehitler Abidesi ve Morto Koyu?nu gezdi. Ardından Kumkale istikametinden Çanakkale’ye dönüşe geçen öğrenciler Hamidiye ve Çimenlik Tabyaları ziyareti ile programını sonlandırdı. GESTAŞ yetkilileri Çanakkale’de öğrenim gören 7 ve 8. sınıf öğrencilere yönelik düzenlenen etkinliğin önemine değinerek, “Bu etkinlik kapsamında katılımcı öğrenci gruplarına gezi etkinliği boyunca Çanakkale Deniz Savaşları ile ilgili görsel, işitsel ve interaktif bir tanıtım programı sunuldu. Sosyal sorumluluk anlamında Çanakkale tarihini yaşatma anlamında gerçekleştirilen ve yaklaşık 3 saat süren gezi programımızın büyük ilgi görmesi bizleri sevindirdi” dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumunuz