Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Yeni Yılın İlk Koordinasyon Toplantısını Yaptı

10 Ocak 2014

Çanakkale İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 2014 yılının ilk aylık değerlendirme toplantısını İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirdi.

07 Ocak 2014 Salı günü İl Müdürü Mustafa Akkuş’un başkanlığında, Şube Müdürleri ve İlçe Müdürlerinin katılımıyla gerçekleşen toplantının açılışında konuşan Akkuş, “Hizmetlerin yürütülmesinde farklı alternatiflerin değerlendirilmesi gerekir. Ancak bu şekilde doğrular bulunabilir. Vatandaşa hizmet ederken incinmeyeceğiz, incitmeyeceğiz de çünkü her şey insan içindir. İnsan varsa her şey vardır. Bu nedenle insana verilen kıymet ve değer gereği, insanın tükettiği gıda maddelerinin güvenirliliği ve izlenebilirliği önemlidir. İnsan sağlığını olumsuz yönde etkileyebilme ihtimali bulunan konularda daha hassas olacağız. İl Müdürlüğümüz vatandaşlarımıza götürdüğü hizmetlerde, mağduriyetlerin önlenmesine büyük önem vermektedir. Bu kapsamda; Tarımsal Desteklerden faydalanmak için usülüne uygun müracaat eden çiftçilerimizin, desteklemelerle ilgili hak kaybına uğramamaları için Şube ve İlçe Müdürlüklerimiz gerekli bütün tedbirleri alacaktır” dedi.

Toplantıda; Gıda İşletmelerinin Kayıt ve Onay İşlemlerine dair Yönetmelikte yapılan değişiklikler değerlendirilerek işletmelerin onay işlemleri için yapacakları müracaat tarihleri konusunda bilgilendirilmelerinin yapılması, mezbahalarda yönetmeliğin 5/a maddesine göre İl ve İlçe Müdürlüklerinden Veteriner Hekim görevlendirilmesi gerektiği, Süt Toplama Merkezlerinin İşletme Onay belgesi almak zorunda oldukları, aksi halde süt desteklemelerinden faydalanmama durumunun sözkonusu olduğu, Özelleştirilen Aşılama ve kulak küpesi ile ilgili işlemlerde tespit edilen aksaklıklarla ilgili alınacak önlemler, Tarımsal Kuraklık Eylem Planında İl ve İlçe Müdürlüklerimizin yapacağı işlerle ilgili değerlendirilmelerde bulunuldu. TARGEL Personeline Tarımsal Desteklerle ilgili işlemleri yapabilmesi için şifre verilmesi, 2014 Yılı Dönersermaye bütçesinin oluşturulması, 2014 yılı bütçe ödeneklerinin değerlendirilmesi, 2014 yılında uygulanacak projeler ve benzeri konular görüşülerek Şube Müdürleri konuları ile ilgili uygulamalar hakkında İlçe Müdürlerini bilgilendirdi. İlçe Müdürleri de İlçelerinde karşılaşılan sorunlar hakkında bilgiler verdi.

Aylık olarak yapılan bu toplantılarla kurumsal koordinasyonun sağlanmakta olduğu, hizmetlerin yürütülmesinde birliktelik oluşturularak, yorum farklılıklarının ortadan kaldırıldığı, yeni projeler ve belirlenen hedeflerin sonuçlarının değerlendirildiği belirtildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir