Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Yönetimi Ayvacık’ta Buluştu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Yönetimi Ayvacık’ta Buluştu
28 Ekim 2013

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce aylık olarak yapılan koordinasyon ve değerlendirme toplantısı İl Müdürü Mustafa Akkuş’un başkanlığında, İl Müdür Yardımcısı Mustafa Nazlım, Şube Müdürleri ve İlçe Müdürlerinin katılımıyla Ayvacık’ta yapıldı.

Toplantının açılışında İl Müdürü Akkuş yaptığı konuşmasında;

“Ahenk, uyum çok önemli bir unsurdur. Kurumsal anlamda iş ve işleyişlerimizde İlçe Müdürlüklerimizle beraber aynı ahenkte çalışmak göreve başladığım ilk günden beri hedefim olmuştur. Her ay bir ilçemizde bu toplantıları yapmamızın sebeplerinden bir tanesi de budur. Çanakkale tarımının yöneticileri olarak hepimizin bir uyum içerisinde çalışmasından oldukça memnun olduğumu burada ifade edebilirim. Kusursuz insan olmaz. Burada işleri iyi niyet çerçevesinde yürütebilmemiz önemlidir. İnsanlara hizmet edebilmek bizim için çok önemlidir. Çünki her şey insanlar içindir.
Bu kapsamda; hayvanların kayıt altında tutulması, hastalıklarının izlenmesi, hayvan hareketlerinin kontrol altında tutulması ve gıda ürünlerinin işlenmeden önce kontrolü, bunları işleyecek tesisler hakkında kriterlerin belirlenmesi, iç ticaret ve ithalat kuralları ile ilgili mevzuatların uygulanması öncelikli görevlerimizdir. Tarım teşkilatı yıllardır insanların tamamına hitap etmektedir. Yaptığımız tüm hizmetler 7’den 70’e herkesin istifade edebileceği, hayvansal ürünleri gönül rahatlığı ile tüketebileceği nazarı dikkate alındığında insana kıymet veren herkesin gönlüne de hitap etmektedir. Böylesine önemli bir kurumda sizlerle beraber çalışmaktan gayet memnunum. Sunulan katkıları taktirle karşılıyorum. İyi niyetle çıkılan yolun sonu da iyi olur. Çanakkale tarımına yaptığınız katkılardan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
Aylık olarak yapılan bu toplantılarla kurumsal bütünleşme sağlanmakta, hizmetlerin yürütülmesinde birliktelik oluşturulmakta, yorum farklılıkları ortadan kaldırılmakta, yeni projeler ve geleceğe dair hedeflerimiz belirlenmektedir. İlçelerimize bir heyecan ve canlılık kazandırılmaktadır. Bu toplantılar ilimizin tarımsal faaliyetlerinin gelişiminde önemli bir yer tutmuştur.
İl Müdürlüğü olarak; Gıda denetimi ve hijyeni konusunda yapılan faaliyetler, Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında yaptığımız alet-makine desteği, hayvansal işletmelerin tanımlanmasında uygulanacak kolaylıklar, yıl sonu harcamalarının durumu, önümüzdeki 2014 yılı için bütçe hedeflerimiz gibi birçok konu başlığını şimdi burada hep beraber değerlendireceğiz.”

dedi.

Toplantıda; 2014 Yılı Döner sermaye bütçesinin oluşturulması, 2013 yılı bütçe ödeneklerinin değerlendirilmesi, büyükbaş hayvanların kulak küpelerinin barkodlarının okutulması için gerekli ekipmanın alınması ve benzeri konular görüşülürken Şube Müdürleri konuları ile ilgili uygulamalar hakkında İlçe Müdürlerini bilgilendirdi. Daha sonra Ayvacık ilçesinin tarımsal potansiyeli ile mevcut uygulamaları ve ilçede uygulanabilecek projeler değerlendirilerek toplantı sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir