Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Yönetimi Biga’da Buluştu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Yönetimi Biga’da Buluştu
02 Eylül 2013

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce aylık olarak yapılan koordinasyon ve değerlendirme toplantısı İl Müdürü Mustafa Akkuş’un başkanlığında, İl Müdür Yardımcısı Mustafa Nazlım, Şube Müdürleri ve İlçe Müdürlerinin katılımıyla Biga’da yapıldı. 28 Ağustos 2013 tarihinde düzenlenen toplantının bir bölümüne Biga Kaymakamı Fatih Genel de katılarak il ve ilçe Müdürlüklerini Biga İlçesinde misafir etmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Toplantı açışında İl Müdürü Akkuş yaptığı konuşmasında; “Aylık olarak yapılan bu toplantıların ilçelerimize bir heyecan ve canlılık kazandırdığını, bu toplantıların ilimizin tarımsal faaliyetlerinin gelişiminde önemli bir yeri olduğunu sorunların ortaya konup, çözüm önerileri bulunmasında yararlı olduğunu” ifade etti.

Toplantıda; Hayvan Hastalıkları ve Aşılama İşlemleri, İthal Hayvanlarla ilgili mevzuatın uygulanması, Hayvanların Küpelenmesinde karşılaşılan sorunlar, Torba Kanunda Bakanlığımızla ilgi konularda Uygulama Birlikteliğinin sağlanması, Tabii Afetlerden Zarar Gören Çiftçilerin Borç Ertelemesi İle ilgili 23 Ağustos’ta yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararındaki hususlar görüşülürken; şube Müdürleri konuları ile ilgili uygulamalar hakkında İlçe Müdürlerini bilgilendirdi. Daha sonra Biga ilçesinin tarımsal potansiyeli ile mevcut uygulamaları ve ilçede uygulanabilecek projeler değerlendirilerek toplantı bitirildi.

Toplantıdan sonra Biga’da bulunan hayvansal ve bitkisel üretim işletmelerinin ziyaret edildiği belirtildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir