Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Yönetimi Eceabat’ta Buluştu

25 Nisan 2013

Eceabat İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Koordinatörlüğünde şube ve ilçe müdürleri Eceabat’ta bir araya geldi.

İl Müdürlüğünce aylık olarak yapılan koordinasyon ve değerlendirme toplantısı 22 Nisan Pazartesi günü İl Müdürü Mustafa Akkuş’un başkanlığında, İl Müdür Yardımcısı Mustafa Nazlım, Şube Müdürleri ve İlçe Müdürlerinin katılımıyla Eceabat Öğretmenevi’nde yapıldı.

Katılımcılar toplantı öncesi Eceabat İlçesi Kumköy’de bulunan Özel bir Kuruluşa ait 2500 dekarlık Şaraplık Üzüm bağlarına bir teknik gezi düzenleyerek firma yetkililerinden tesis hakkında bilgi aldı. Ayrıca İl Müdürü Mustafa Akkuş, Eceabat Kaymakamı Mehmet Akçay ile Eceabat Belediye Başkanı Kemal Dokuz’u makamlarında ziyaret ederek Eceabat’ın tarımsal faaliyetleri ve gelecekte yapılması planlanan projeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Toplantının açılışına katılan Eceabat Belediye Başkanı Kemal Dokuz, İl ve İlçe Müdürlüklerini Eceabat İlçesinde misafir etmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

İl Müdürü Mustafa Akkuş yaptığı açılış konuşmasında özetle;

“Bu ay yapılan aylık değerlendirme toplantısını şehitler diyarı olan böyle anlamlı bir mekanda gerçekleştirdiğimizden dolayı büyük mutluluk duymaktayım. Eceabat ilçemizin tarımsal üretime katkısı tartışılmaz, iklimsel bir kısıtlılık olmadığı müddetçe Eceabat İlçemizde tarımsal üretim önemini korumaktadır. İl ve ilçe müdürlüklerimizin işbirliği ve koordinasyonu çiftçimize sunacağımız hizmetlerimizin kalite ve verimliliğini İlimiz tarımsal potansiyeli açısından Ülkemiz ölçeğinde değerlendirdiğimizde hatırı sayılır bir konumdadır. Nüfusumuzun büyük bir oranı tarımla uğraşmaktadır. Çanakkale tarımında söz sahibi olan yöneticiler olarak burada toplanarak 2013 yılı tarımsal faaliyetlerimizde uygulama birlikteliği ile tarımsal anlamda üreticiye en güzel hizmeti vermektir.”

dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden Eceabat’ta düzenlenen aylık koordinasyon ve değerlendirme toplantısı ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgilendirmede bulunuldu;

“Eceabat ilçemizdeki aylık koordinasyon ve değerlendirme toplantısında; büyük ve küçükbaş hayvan küpelemeleri ile bunların desteklemeleri, Targel Personelinin aylık faaliyetlerinin bir programa dayanması, Mera Kanunu ve buna bağlı mevzuat kapsamında yapılacak hizmetlerde birliktelik sağlamak, İPARD projesi kapsamında yapılacak işler ve TAD Uygulamaları, İlçe Belediye ve Kaymakamlıklarının düzenlediği festivallerde İlçe Müdürlüklerimiz tarafından konferans ve panel gibi tarımsal etkinlikler gerçekleştirmek, Bakanlığımızın gerçekleştirdiği Tarım ve İnsan konulu Fotoğraf yarışmasına, İl genelinde gerekli katılımın sağlanması için yapılacak işler görüşülmüştür. Şube Müdürleri konuları ile ilgili uygulamalar hakkında İlçe Müdürlerini bilgilendirmiştir. Daha sonra Eceabat ilçemizin tarımsal potansiyeli ile mevcut uygulamaları ve ilçede uygulanabilecek projeler değerlendirilerek toplantı bitirilmiştir.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir