Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Girişimci Kadınlardan Başkan Gökhan’a Ziyaret

Girişimci Kadınlardan Başkan Gökhan’a Ziyaret

Çanakkale Girişimci İş Kadınları Derneği Yönetimi, kadın iş gücünü ortaya çıkarmayı hedefledikleri “Dur Yolcu” Projeleri hakkında bilgi vermek amacıyla Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret etti.

Yönetim adına Başkan Gökhan’a bilgi veren Çanakkale Girişimci İş Kadınları Derneği Başkanı Günay Bakır Dereli, derneğin 2009’daki kurulum aşamasını takiben, Belediyenin de vermiş olduğu katkıyla eğitim aldıklarını, eğitim sonunda ise “Dur Yolcu” Projesini hazırladıklarını kaydetti. Zamanla proje üzerine çalışarak geliştirdiklerini kaydeden Dereli, merkez ve ilçeler de dahil olmak üzere Çanakkaleli kadın üreticilerin ürünlerinin sergilendiği, yöresel ürünlerin satışını kapsayan bir satış mağazası açmayı hedeflediklerini söyledi. Dereli, özellikle İskele Meydanına kurulacak olan satış mağazası ile birlikte projenin bilinirliğinin artacağını düşündüklerini söyledi.

İskele Meydanı konusundaki inisiyatifin yalnızca Belediyede olmadığını belirten Başkan Gökhan, Çanakkale Valiliğinin de konuya ilişkin bilgilendirilmesi gerektiğini kaydetti. Başkan Gökhan, kadın girişimciliğinin desteklenmesi gerektiğinin altını çizerken, ziyaret proje ve güncel konulara ilişkin sohbetle devam etti.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir