Girişimcilik Eğitimi’ni Tamamlayan Kadın Girişimciler Belgelerini Aldı

13 Kasım 2014

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün, KOSGEB ve Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi işbirliğiyle düzenlediği ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin kapanışında, tamamının kadınlar oluştuğu 25 kursiyer için Denizevi Tesislerinde 12 Kasım 2014 tarihinde sertifika töreni yapıldı. Törene Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Şube Müdürü Berrin H. Çetin, KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürü Erdoğan Yüksel, Üniversiteden eğitici Dr. Ali Şahin Örnek ve eğitimi başarı ile tamamlayan 25 kursiyer katıldı.

İŞKUR’un düzenlediği uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin amacı; Kuruma kayıtlı 18 yaşını tamamlamış olan kişilerden kendi işini kurmak veya geliştirmek isteyenleri eğitmektir. Bu sebeple 30.10.2014 ile 09.11.2014 tarihleri arasında düzenlenen Girişimcilik Eğitimine 25 kursiyer katıldı. 10 gün süreyle 70 saat süren eğitim boyunca herhangi bir sosyal güvencesi olmayan kursiyerlere günlük 20 TL cep harçlığı ödendi. Kasım ayı itibariyle 2014 yılı içinde toplam 14 Girişimcilik Kursu düzenlenmiş olacak.

Katılımcılar, iş fikirlerini uygulamalı olarak tanıtmak amacıyla ufak bir defile gerçekleştirerek kapanışı renklendirdiler. Eğitimin sonunda katılımcılara İŞKUR, KOSGEB yetkilileri ve eğitici tarafından sertifikaları verildi. Sertifikasını alan girişimcilerden kendi işyerlerini kuran ve KOSGEB Çanakkale Müdürlüğüne başvuru yapan Girişimci adaylarına KOSGEB Yeni Girişimci Desteği kapsamında yatırım desteği sağlanacak.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir