Girişimcilik Eğitimi’nin 15. Dönemi ÇTSO’da Başladı

13 Mayıs 2015

ÇTSO, KOSGEB ve İŞKUR işbirliği ile gerçekleştirilen eğitimlere katılanlar uygun bulunurlarsa 30 bin liraya kadar “hibe” alabilecekler

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale İŞKUR ve KOSGEB Çanakkale Müdürlüğü’nün işbirliği ile 4-14 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin onbeşinci dönemi ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde devam ediyor.

4 Mayıs’ta başlayan ve 14 Mayıs’ta sona erecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapılıyor. Eğitimin süresi 70 ders saatini bulacak. Eğitimlere, daha önce katılmak üzere başvuru yapan 88 kişi arasında çekilen kurada kazanan 25 kişi katılıyor. Katılımcılara eğitim süresinin sonunda sertifika verilecek.

Girişimcilik kurslarının sonunda katılımcılar uygun bulunurlarsa, yaptıkları yatırımın erkek girişimcilerde yüzde 60, bayanlarda ise yüzde 70’ine kadar hibe alabilecekler. Hibe desteği 30 bin lira ile sınırlı. Ayrıca geri dönüşümlü olmak üzere 70 bin liralık yatırım kredisi de alınabilecek.

Derslerde “girişimci kişilik, kurumsallaşma, müessesenin kalıcı olması, iş planı ve KOSGEB destekleri” gibi konular işleniyor. Eğitimleri konunun uzmanı eğitimci Barış Göker veriyor. Eğitimlerin sonunda katılımcılara verilecek 81 ilde geçerli olan girişimcilik sertifikalarında süre kısıtlaması bulunmuyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir