Girişimcilik Eğitimlerinin 13.’ncüsü Başladı

14 Kasım 2014

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale İŞKUR ve KOSGEB Çanakkale Müdürlüğü’nün işbirliği ile 11-21 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin onüçüncü dönemi başladı.

11-21Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapılıyor. Eğitimin süresi 70 ders saatini bulacak. Eğitimlere, daha önce katılmak üzere başvuru yapan 138 kişi arasında çekilen kurada kazanan 25 kişi katılıyor.

Girişimcilik kurslarının sonunda katılımcılar uygun bulunurlarsa, yaptıkları yatırımın erkek girişimcilerde yüzde 60, bayanlarda ise yüzde 70’ine kadar hibe alabilecekler. Hibe desteği 30 bin lira ile sınırlı. Ayrıca geri dönüşümlü olmak üzere 70 bin liralık yatırım kredisi de alınabilecek.

Derslerde “girişimci kişilik, kurumsallaşma, müessesenin kalıcı olması, iş planı ve KOSGEB destekleri” gibi konular işleniyor. Eğitimleri konunun uzmanı eğitimci Barış Göker veriyor. Eğitimlerin sonunda katılımcılara verilecek 81 ilde geçerli olan girişimcilik sertifikalarında süre kısıtlaması bulunmuyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir